home
Butelki antykolkowe

Butelki antykolkowe

Opublikowano 2013-05-22 przez Kinga

Producenci butelek i akcesoriów do karmienia niemowląt oferują szereg innowacyjnych produktów, mających ułatwić mamie podawanie maluszkowi mieszanki a dziecku zaoszczędzić problemów z brzuszkiem. Wybór takiej butelki jest bardzo trudny, uzależniony jest przede wszystkim od ceny. Butelki antykolowe zwykle są droższe i nie wszystkich na nie stać.


Butelki i smoczki to podstawowe sprzęty w każdym domu, w którym pojawia się niemowlę. Ułatwiają mamom codzienne czynności a wybór butelek i smoczków odpowiednich dla każdego wieku jest sprawą bardzo ważną. W sklepie znajdziesz butelki antykolkowe Dr Browns, butelki które ułatwiają przejście między karmieniem piersią a karmieniem butelką.


Małe dziecko, często jeszcze nie nauczone prawidłowo ssać, wraz z jedzeniem połyka powietrze, które gromadzi się w jelitach. To może wywołać kolkę. Ten problem często spotyka maluszki karmione mlekiem modyfikowanym, gdyż w smoczkach oraz mieszance mogą gromadzić się pęcherzyki powietrza. Czy tak zwane butelki antykolkowe rozwiążą problem bolącego brzuszka? Nie jest to naukowo dowiedzione, ale spróbować być może warto.


Niektóre butelki antykolkowe posiadają tzw. system odpowietrzający. Zapobiega on zasysaniu smoczka, jednocześnie umożliwiając łagodne przejście powietrza ku górze butelki. W takie butelce, w pokarmie nie tworzą się pęcherzyki powietrza, których połknięcie może wywołać kolkę.


Innym antylkolkowym rozwiązaniem są butelki zakrzywione do góry pod kątem 30 stopni. Dzięki takiej budowie, w nałożonych na nie smoczkach nie zbiera się powietrze. Można też nabyć model z zastawką na dnie butelki, która umożliwia stały przepływ powietrza w jej wnętrzu.


Jeśli dziecko jest zdrowe i dobrze przybiera na wadze, a mimo to zaczyna gwałtownie płakać i prężyć się, tak że nie sposób go uspokoić nawet przez kilka godzin, może to oznaczać, że dokuczają mu kolki. Kolka jest najczęstszą dolegliwością noworodków i niemowląt w pierwszych miesiącach życia. Jej przyczyny należy wiązać z niedojrzałością układu pokarmowego. Zazwyczaj kolki pojawiają się koło 3 tygodnia życia dziecka. Aby uniknąć kolek zaleca się po każdym karmieniu trzymanie dziecka do odbicia, a także stosowanie butelek antykolkowych. Najpopularniejsze są butelki dr brown's. Są one jednak najdroższe. Ale jeśli chcemy ulżyć płaczącemu dziecku to sięgniemy po każdy sposób. Czy takie butelki są skuteczne, tak do końca nie wiadomo, ale warto spróbować i samemu się  przekonać.


Na pewno butelki dla niemowląt powinny znaleźć się na liście zakupów, które trzeba zrobić przed narodzinami dziecka. Taką listę warto sporządzić, żeby nie zapomnieć, co należy kupić. Zwłaszcza jeśli, jest to nasze pierwsze dziecko. Butelki, smoczek, pieluszki, wanienka, kosmetyki do kąpieli to jedne z najważniejszych akcesoriów obok łóżeczka i przewijaka. Zadbajmy o to by maluchowi niczego nie zabrakło.